Kambodża – wyjazd z Logos Tour na niezapomniane wakacje.

Kambodża – wyjazd z Logos Tour na niezapomniane wakacje.

Chcesz przeżyć niesamowity urlop, podczas którego doświadczysz czegoś wyjątkowego? Szukasz miejsca, w którym poczujesz się, jakbyś był w innym świecie? Środowiska, w którym będziesz mógł odetchnąć innym powietrzem i poczuć, że odkrywasz nowe, wyjątkowe i niespotykane okolice? Poznaj nowe smaki, odkryj te fascynujące lokalizacje na mapie Azji i poczuj klimat kolonialnej architektury. Co – i dlaczego – warto zobaczyć w Kambodży? Udaj się z nami, na przygodę swojego życia. Zapraszamy do pięknej Kambodży!

Angkor – obowiązkowa pozycja na mapie Kambodży 

Bez zobaczenia tej atrakcji turystycznej, nie masz co wracać do domu. Po prostu być w Kambodży i nie zobaczyć Angkoru to jak być w Krakowie i nie zobaczyć zamku na Wawelu. Kompleks świątynny, wpisany na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Świątyń i kaplic jest tam tak wiele, że nie sposób zobaczyć ich wszystkich naraz. Każda inna, wyjątkowa i wspaniała.
Zabierzemy Cię więc do charakterystycznego ich punktu – Angkor Thom. To tajemnicze miejsce, jest uznawane za ostatnią stolicę imperium khmerskiego. W samym jej środku – niezwykła świątynia Bayon. Gigantyczne posągi, monumentalne wzniesienia a dla miłośników przyrody, ogromne drzewa, które postanowiły dać swoim korzeniom wolną wolę – i te, bez przeszkód oplotły mury, co nadało niesamowity klimat całości.
Jeżeli chcesz zwiedzić, najważniejszą świątynię kompleksu Angkor to koniecznie odwiedź Angkor Wat. To najlepiej zachowany przykład architektury tamtych czasów. Ten widok, niewątpliwie zapiera dech w piersiach. Poznaj historię państwa Khmerów, oglądając uważnie płaskorzeźby, ciągnące się wzdłuż ścian.

Kambodża – wyjazd dla całej rodziny

Koniecznie trzeba też zobaczyć stolicę Kambodży – Phnom Penh. To miasto zaskakuje autentycznością. Znajdziemy tam Pałac Królewski. Oprócz niego zobaczymy najsłynniejszy w mieście kompleks świątynny o nazwie Srebrna Pagoda, który obejmuje świątynie królewską Wat Preah Keo. W środku między innymi złote posągi Buddy. W mieście jest też Muzeum Narodowe, pełne przepięknych skarbów sztuki Khmerów. W nostalgie wprawi na pewno zwiedzanie wyjątkowego, choć naznaczonego smutną historią miejsca o nazwie Pola śmierci. To teren ludobójstwa, które wydarzyło się podczas rządów tzw. Czerwonych Khmerów. Wyjątkowa lekcja pokory i szanowania życia, która zostanie w pamięci na zawsze.

Bliscy sąsiedzi 

Kambodża sąsiaduje z Wietnamem. Warte zobaczenia jest jedno z największych miast Wietnamu, będące zarówno jego stolicą – Hanoi. Cenione za dobrze zachowane zabytki starej architektury. Jednym z nich jest Mauzoleum Ho Chi Minha. Miejsce pochówku wietnamskiego przywódcy, postaci wyjątkowej dla kraju, stworzył on bowiem Demokratyczną Republikę Wietnamu. Zabalsamowane ciało Ho Chi Minha znajduje się w centrum budynku i można je zobaczyć podczas zwiedzania, oczywiście trzymając się ściśle określonych zasad – na przykład nie można robić zdjęć ani nagrywać filmu a nasz ubiór powinien być stosowny do sytuacji.
Co jeszcze warto zobaczyć w Hanoi? Wietnamski teatr lalek na wodzie. To prawdziwy pokaz sztuki lalkarskiej. Coś wyjątkowego, coś, czego nie znajdziesz w innym miejscu na świecie. Naprawdę trzeba to zobaczyć przynajmniej raz w życiu!
Wietnam to też bardzo malownicze państwo. Przykładem tego, jest zatoka Ha Long. Piękne widoki można tam podziwiać długie godziny. Tysiące skalistych wysp i wysepek, charakterystyczne groty i jaskinie, turkusowe wody. Niesamowicie rozwinięty świat zwierząt i roślin. Raj dla miłośników przyrody. Zwiedzanie samo w sobie, też nietypowe, bo najczęściej odbywa się za pomocą łodzi i kajaków. To powoduje, że jeszcze lepiej czujemy klimat tej zatoki. Można również popływać. To wyjątkowe miejsce, również zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Podróżuj świadomie. Łącz przyjemne z pożytecznym. Szukaj wyjątkowych miejsc na mapie świata. Niech jednym z nich, na twojej liście, będzie Kambodża i jej sąsiedzi! Zaplanuj wyjazd do Kambodży jak najszybciej i poczuj się jak prawdziwy odkrywca. Zrób to z nami! Lagos Tour zaprasza!