Kiedy korzystać z promocji lotniczych?

Kiedy korzystać z promocji lotniczych?

Osoby, które często korzystają z usług lotniczych wiedzą, jakie linie mają najciekawsze oferty, kiedy kupować bilety i kiedy korzystać z promocji. Są też osoby, które wypatrują promocji, aby wybrać najciekawszą i kupić taniej bilet. Ale jak poznać, czy promocja jest naprawdę promocją?

Promocje, a standard lotu

Czy promocje łączą się z tym, że nasz standard lotu będzie bardzo niski? Niekoniecznie. Ceny promocyjne lotów nie łączą się z jakością świadczonych usług, tylko z pokazaniem jeszcze większej możliwości podróżowania. Promocje lotów pojawiają się także wtedy, gdy linie starają się sprostać wymaganiom klientów, przez co obniżają w taki sposób ceny niektórych lotów, a my możemy zaplanować podróż z tańszym przelotem. W tanich liniach lotniczych jakość podróży jest inna niż w przypadku linii regularnych, dotyczy to także promocji. Tanie linie lotnicze oszczędzają na wielu udogodnieniach i przez to bilety są dużo tańsze. Tanie linie mimo niskich cen biletów wprowadzają także promocje. Dzięki nim możemy jeszcze taniej latać. Jakość lotu jest taka sama, jak w przypadku lotu bez promocji. W przypadku tanich lotów trzeba pamiętać o tym, że tak niska cena biletu zawiera tylko przelot, odprawę online oraz bagaż podręczny. Wszystkie pozostałe usługi są dodatkowo płatne.

Kiedy pojawiają się promocje?

Często słyszymy o tym, że im wcześniej zarezerwujemy bilet, to jeszcze taniej możemy go kupić. Z promocjami lotów jest podobnie. Im wcześniej zaczniemy szukać, tym większe prawdopodobieństwo, że znajdziemy coś interesującego. Tego typu promocje dotyczą pożądanych miejsc podróży. Dlatego ważne jest, aby szybko się zdecydować, bo takie promocje lotów rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Są także stałe promocje i możemy kilkutygodniowym wyprzedzeniem zarezerwować promocyjny lot do mniej odwiedzanego miejsca. To są zazwyczaj stałe promocje i obejmują kraje, do których nie ma tak wielu chętnych. Z promocji warto korzystać, ale trzeba to robić rozsądnie. Czasami trzeba porównać ceny, także te promocyjne ze zwykłymi u innych przewoźników, czasami trzeba szukać odpowiedniej promocji przez jakiś czas, aby znaleźć prawdziwą okazję. Oczywiście są klienci spontaniczni, którzy w kilka minut podejmują decyzję o kupnie lotu promocyjnego, ale większość osób musi jednak przemyśleć taką podróż, zorganizować sobie czas wolny. Dlatego, gdy zaczniemy szukać promocji, to wcześniej sobie zaplanujmy czas, a potem szukajmy promocji na loty.

Artykuł napisany przy współpracy z mojeloty.pl.