Meksyk: na które kurorty warto postawić?

Meksyk: na które kurorty warto postawić?

Kojarzony z tajemniczymi miastami Majów i Azteków jest też krajem wymarzonym dla miłośników morza i plażowania. Meksyk to coraz chętniej wybierany kierunek podróży. Na jakie kurorty warto tu postawić?


To jeden z najsłynniejszych kurortów nad wodami Morza Karaibskiego oraz miasto, które zalicza się do najważniejszych ośrodków turystycznych w Meksyku.


Rainbow Tours
na wakacje 2015 roku

przygotowało wiele ciekawych ofert wypoczynku w tym kraju, uwzględniając tu również relaks w Cancun. Ten kurort to turystyczna potęga, obok której nie można przejść obojętnie. Tu czekają i piękne plaże, i komfortowe hotele. Cancun przyciąga jednocześnie wspaniałą zabawą oraz atrakcjami, dzięki którym każdy może spędzić tu miło czas na doskonałej zabawie. Świetne przygotowanie tego miasta do potrzeb turystów nie powinno zresztą dziwić. Pamiętajmy, że ten ośrodek turystyczny był tworzony niemal od podstaw pod koniec lat 60. XX wieku właśnie z myślą o turystyce. Dziś jest to najpoważniejszy konkurent Acapulco – miasta, które od lat traktowane jest jako turystyczna stolica Meksyku.


Acapulco – turystyczna potęga Meksyku

O tym, że Acapulco cieszy się ogromną popularnością, świadczą i liczne oferty wyjazdów do tego kurortu, i ogromna liczba turystów goszczących na tutejszych plażach. Tu, nad wodami Oceanu Spokojnego, życie tętni przez całą dobę. Acapulco jest przecież nie tylko ważnym ośrodkiem turystycznym, ale i wielkim miastem, na którego gospodarkę ogromny wpływ ma miejscowy port. Jest to jednocześnie ośrodek miejski, w krzyżuje się wiele ważnych szlaków handlowych. Nie oznacza to jednak, że gwarne Acapulco nie może oczarować turystów. Popisowe skoki ze Skały Śmierci – La Quebrada są tu jedną z większych atrakcji, turystów kuszą też takie zabytki jak Fort San Diego. To ciekawa pamiątka po rządach hiszpańskich oraz jedna z ważniejszych ciekawostek dla goszczących w tej części kraju miłośników histori


Puerto Escondido – raj dla surferów

Ta rybacka wioska na wybrzeżu Pacyfiku powoli przemienia się w znany ośrodek wypoczynkowy. Puerto Escondido to kusząca alternatywa dla tych, którzy chcą uciec od gwaru Acapulco i innych, wielkich kurortów. Na doskonałe warunki pobytu mogą w tym miejscu liczyć surferzy, choć i rodziny z dziećmi mogą się tu poczuć doskonale. W tej części kraju wciąż silna jest indiańska tradycja, a zgodnie z nią dziecko traktowane jest jako wyjątkowy dar. Mali turyści mogą zatem liczyć na specjalne względy ze strony miejscowych, dla których turystyka stała się szansą na pracę i lepsze życie


Meksyk może się pochwalić pięknymi plażami oraz malowniczym, pełnym atrakcji wybrzeżem. Modne kurorty wyrastają tu niczym grzyby po deszczu, a pobyt na ich terenie można połączyć z ciekawymi wycieczkami do zaginionych miast Majów. Dzięki temu urlop w Meksyku staje się przyjemnym i pełnym silnych wrażeń doświadczeniem, a wakacje spędzone w tym kraju każdy z nas zaliczy do wyjątkowo udanych.