Święta za granicą: gdzie spędzić, jak szukać tanich lotów na święta?

Święta za granicą: gdzie spędzić, jak szukać tanich lotów na święta?

Tanie loty dostępne są przez cały rok. Choć większość osób spędza święta w rodzinnym domu, to zdarza się, że niektórzy chcą wykorzystać tych kilka dni wolnego i wyjechać na urlop. Boże Narodzenie w którejś z europejskich stolic lub miast to bardzo atrakcyjna wizja, dlatego też warto zainteresować się ofertą tanich lotów. Jak ich szukać? Gdzie warto jechać w czasie świąt? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

Gdzie szukać tanich lotów?

Chcąc znaleźć atrakcyjne oferty lotów warto korzystać ze specjalnych wyszukiwarek. Tego typu narzędzia można znaleźć na wielu stronach internetowych, tanie loty na święta znajdziesz na www.esky.pl oraz na stronach konkretnych przewoźników. Bez wątpienia korzystanie z wyszukiwarki tanich lotów jest najlepszym sposobem, gdyż wystarczy podać miejsce wylotu, cel podróży oraz datę, aby otrzymać informacje o najtańszych ofertach. Jeśli nie mamy sprecyzowanego celu, wystarczy podać skąd chcemy wylecieć i wyszukiwarka znajdzie dla nas wszystkie atrakcyjne kierunki dostępne w ciągu najbliższych miesięcy.

Na co uważać szukając tanich lotów?

Zanim jednak zaczniemy skakać z radości widząc jak tanie są bilety np. do Włoch czy na Maltę, warto na spokojnie sprawdzić kilka rzeczy. Przede wszystkim warto zapoznać się z polityką bagażową konkretnych przewoźników. Coraz częściej zabranie ze sobą nawet bagażu podręcznego wiąże się z dodatkową opłatą. Koniecznie należy też zorientować się jaki wymiar powinna mieć nasza torba i ile może ważyć.

Drugą istotną kwestią jest odległość od lotniska do miejsca docelowego. Zdarza się, że duże miasta, takie jak Barcelona, mają w pobliżu dwa lotniska, z czego jedno jest bardziej oddalone i do ceny biletów lotniczych trzeba w takim wypadku doliczyć koszt transferu do miasta. W niektórych przypadkach jest on znaczny.

Ważne jest także to, kiedy szukamy tanich lotów. Przewoźnicy obserwują kiedy jest największy ruch na ich stronach i zazwyczaj podnoszą ceny w tym czasie. Dlatego też chcąc trafić na naprawdę atrakcyjne oferty, nie powinniśmy szukać lotów w weekendy ani wieczorami. Najlepszy moment na kupowanie biletów lotniczych to godziny poranne w środku tygodnia.

Gdzie spędzić święta za granicą?

Bardzo dużo zależy od prywatnych preferencji. Niektórzy marzą o Bożym Narodzeniu pod palmami, a inni nie wyobrażają sobie świąt bez śniegu. Na szczęście każdy może znaleźć kierunek, który będzie mu odpowiadał.

Dla tych, którzy chcą uciec od niskich temperatur i wrócić do Polski z naturalną opalenizną, ciekawą propozycją jest Izrael, a dokładnie Ejlat, z którego bardzo łatwo można dostać się do Jordanii. Dużo ofert dotyczy też Grecji i jej poszczególnych wysp. Atrakcyjne są również bardziej egzotyczne kierunki, takie jak Bangkok czy Zanzibar.

Osoby, które wolą swoje podróże ograniczyć do Europy i nie zależy im na tak wysokich temperaturach mogą skorzystać z wielu ofert tanich lotów do Włoch lub Hiszpanii. Kuszące są także okazje do krajów takich jak Portugalia czy Wielka Brytania.