Wczasy w Maroku – wśród gorących piasków pustyni

Wczasy w Maroku – wśród gorących piasków pustyni

Złote piaski Sahary oraz błękit Atlantyku i Morza Śródziemnego tworzą zapierający dech w piersiach krajobraz Maroka. Niezwykle bogata historia i kultura, unikalna architektura oraz tradycyjne targi zwane sukami, na których zaobserwować można codzienne życie mieszkańców, sprawią iż urlop w Maroku dostarczy mocy niezapomnianych wrażeń.

Maroko – co warto zobaczyć w kraju, popularne atrakcje turystyczne

Przebywając w Maroku, warto wybrać się m.in. do Rabatu, Marrakeszu, Fezu i Casablanki. Do najwspanialszych atrakcji stolicy kraju, Rabatu, należy zaliczyć przede wszystkim: kompleks ruin Szalla, pałac królewski Dar-el-Makhzen, słynną wieżę Hassana wraz z ruinami meczetu Hassana z XII stulecia, cytadelę Kasba al-Uldeja, łaźnie z XIV w., a także meczet  Essouna Grand.

Turyści, wybierający się do Marrakeszu, powinni zaś zobaczyć okazały minaret meczetu Koutoubija, który wznosi się na wysokość 70 m i otoczony jest przepięknym gajem palmowym. Ciekawostkę stanowi fakt, iż w 1985 r. medyna Marrakeszu uzyskała wpis na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Osoby planujące wycieczkę do malowniczo położonej nad brzegiem Atlantyku Casablanki nie mogą pominąć potężnego meczetu Hassana II. Warto również przyjrzeć się oryginalnym obiektom użyteczności publicznej, wzniesionym w stylu mauretańskim. Fez zachwyca zaś, najstarszym na świecie i czynnym do dnia dzisiejszego, uniwersytetem Qairawiyin. Dużą popularnością wśród turystów cieszy się także zielono-złoty Pałac Królewski. Stare Miasto Fezu dzięki zapierającej dech w piersiach, orientalnej architekturze, zostało wpisane na listę UNESCO.

Maroko – mozaika kulturowa kraju, plaże dla miłośników słońca

Maroko [http://trawelka.pl/polecane-kierunki/79-maroko2.html] to kraj, w którym do dziś przenikają się wpływy francuskie, hiszpańskie portugalskie oraz arabskie. Ślady dawnych dziejów widoczne są m.in. w architekturze. Aby zapoznać się w bogatą kulturą kraju warto odbyć podróż śladami historii po przesiąkniętych zabytkami miastach oraz przespacerować się po tradycyjnych targach, zwanych sukami, które zlokalizowane są zazwyczaj w medynie. Miłośnicy słonecznych kąpieli z pewnością poczują się zaś jak w raju, podczas wypoczynku na piaszczystych i szerokich plażach nad Oceanem Atlantyckim oraz na bardziej malowniczym, klifowym wybrzeżu Morza Śródziemnego, gdzie dominują ustronne, małe i spokojne plaże.

Maroko – dlaczego warto?

Wczasy w Maroku zachwycą niezwykłą architekturą oraz wspaniałą orientalną atmosferą, którą poczuć można na każdym kroku. Liczne zabytki świadczą natomiast o bogatej historii i kulturze, dlatego też każdy, spragniony przygód odkrywca znajdzie tutaj coś dla siebie. Długie piaszczyste plaże oraz przejrzysta woda w pełni zaspokoją potrzeby amatorów plażowania.