Wycieczki na Sri Lanke dla miłośników nurkowania

Wycieczki na Sri Lanke dla miłośników nurkowania

Sri Lanka oprócz wspaniałej natury i pięknych miast kusi także niezwykłym światem podwodnym. Tropikalne ryby, rafy koralowe, bogata fauna morska i niezwykłe wraki statków sprawiają, że miłośnicy nurkowania na pewno poczują się tutaj w swoim żywiole. Atrakcje te można również obserwować przez szklane dno łódki.

Skąd wyruszyć na poznawanie podwodnego świata Sri Lanki i jej raf koralowych

Najlepszymi kurortami, z których można wyruszyć w podróż w celu odkrywania podwodnego świata są takie ośrodki jak Dodanduwa, Hikkaduwa, Benota, Ambalangoda czy Mirissa. Oczywiście to tylko niektóre z możliwości. Świetne warunki oferują również takie miejscowości jak Bar Reef, Arippu czy Kandakuliya. Tuż pod taflą wody bowiem czeka aż 138 gatunków koralowców, wielobarwnych i różnokształtnych, jest więc co podziwiać.

Atrakcje czekające tuż pod powierzchnią, czyli co jeszcze można odkryć nurkując

W wodach otaczających Sri Lankę prócz ogromnej ilości kolorowych rybek i niezwykle egzotycznej roślinności można spotkać także wieloryby czy delfiny. Mają one swoje ośrodki ochrony podobnie jak żółwie morskie i zachwycają turystów swoim urokiem.

Na dnie morza zaś poza reprezentantami fauny i flory czekają również liczne skarby takie jak chociażby wraki statków. Nurkując można odnaleźć na przykład portugalski okręt wojenny pochodzący z XVI wieku, który posiada aż 20 dział czy szkuner holenderski Avondstar z XVII wieku. Niewątpliwą perełką jest także H.M.S. Hermes, który został zatopiony w 1942 roku przez Japończyków.

Kiedy najlepiej nurkować zachwycając się podwodnym światem Sri Lanki

Najlepszymi miesiącami, by z powodzeniem zanurzać się pod powierzchnię wody, są marzec oraz kwiecień, choć sezon zaczyna się już w listopadzie. Mowa tutaj o wybrzeżu południowym i zachodnim, jeśli zaś chodzi o północne i wschodnie to wtedy polecanym okresem są miesiące od maja do września. W tym czasie bowiem widoczność jest najlepsza, co sprawia, że obserwowanie podwodnego świata jest naprawdę przyjemne.

Wycieczki na Sri Lankę (>> zobacz www.srilanka.com.pl) mogą okazać się prawdziwą przygodą nie tylko dla tych, którzy pragną zwiedzić to co znajduje się na powierzchni, ale także dla miłośników podwodnego świata. Wielobarwne ryby bowiem, wraki statków czy piękne rafy koralowe sprawiają, że zanurzanie się pod taflę wody jest naprawdę interesujące i pełne niespodzianek.